ADVENTNÍ VĚNEC

Adventní věnec – němá tradice, či živé poselství Lásky?

Adventní věnec, navzdory naší uspěchané době, stále častěji nachází místo na našich stolech v době předvánoční.

Snad každý je poučen, že každý týden adventu se zapálí jedna svíce. Ale ví také každý, kdo svíce zapaluje, že se zde nejedná o žádný mrtvý rituál, ale o živé poselství Lásky.... že s plamenem svíce má se v nás také současně rozhořet plamen dobrého chtění a touhy učit se Lásce čisté, nesobecké, ale také přísné, která dává v první řadě to, co lidem skutečně prospívá?

Možná to vnímáte jinak, ale ulice plnící se lidmi, stále více spěchajícími za nákupem všech těch vánočních „nezbytností“, příliš nesvědčí o přípravách na Vánoce v odkazu Ježíše Krista. Spíše to svědčí o tom, že bič konzumu stále více sviští a ještě rafinovaněji udává směr reklamou dobře vychovaného občana.

A což tak celý advent a Vánoce prožít více niterně?! Možná bychom se divili, jak prázdné a zbytečné by nám náhle připadaly všechny ty „důležité“ povinnosti. Ptali bychom se možná, jak nám mohlo tak dlouho stačit to třpytivé pozlátko, které snad na chvíli mohlo ukonejšit náš předimenzovaný chtíč, ale nikdy… NIKDY se skutečně nemohlo dotknout našeho ducha.

Možná bychom náhle pocítili velký stesk, stesk po něčem skutečně krásném, ryzím, co naplňuje člověka štěstím, tím štěstím, které se za peníze nekoupí.

Možná …


Slyšíte to také?  Svíce vypráví svůj příběh….

 

Až lidé přestanou věřit v sílu a MOC peněz, pak nastanou velké změny - změny k dobrému. Ano, ta situace nastane. Ať už samovolně nebo vynuceně. Nebude se to asi řadě "rozumářů" líbit, ale nic s tím neudělají...