„Čekám pouze na to, až někdo přijde a udělá mě šťastným."

23.05.2010 11:00

Mary se cítí nešťastná a osamělá. Má dojem, že její život je jeden nepřetržitý průšvih. V duchu si říká: „Jen kdybych našla pár lidí, kteří by mě měli rádi, hned bych byla šťastná." OMYL! Jakmile se vám život zamotá, šťastní a vyrovnaní lidé se vám většinou vyhýbají. Hledají ty, kteří jsou stejně jako oni od základu šťastní a vyrovnaní. Jelikož Mary je zoufalá a na dně, přitahuje k sobě výhradně lidi tonoucí v problémech. Potom se jejich utrpení zdvojnásobí. Totéž platí o vyhlížení partnera. Nejprve musíme udělat pořádek sami v sobě. Kdybych vám řekl: „Měj mě dost rád a já se určitě přestanu pokoušet o sebevraždu," pak tím k našemu vztahu stoprocentně přidám nezdravé napětí. Ostatní lidé nám mohou pomoci, abychom byli šťastnější, ale nejprve musíme získat kontrolu nad vlastním životem. Pokud budeme čekat, až lidé sami od sebe za námi „dorazí" a všechno zařídí, pak si koledujeme o neúspěch.

• Když za námi nikdo sám od sebe nepřijde, propadneme se do ještě hlubší deprese.

• Když lidé přijdou, ale nechovají se podle našich představ, pak spadneme do kolosální deprese! Potom je obviňujeme a vyčítáme jim: „Měli jste mě přece udělat šťastným!"

Lidé, kteří se těší z přínosných a vyrovnaných vztahů, jsou duševně vyvážení. Nemusejí běhat světem v zoufalé honbě za někým, kdo by „vyplnil tu díru". Znají svou vlastní cenu. V písních a filmech lidé říkají: „Než jsem poznal tebe, nebyl jsem NIKDO", ale ve skutečném životě jde o nepřirozenou situaci.

Nejprve musíte být NĚKDO. Nemá cenu být něčí „druhou polovinou" - sám o sobě jste přece celý člověk.

K zamyšlení?

Všichni musíme poznat svou vlastní cenu. Pokud věčně jen čekáme, až to udělají ostatní - a ti to neudělají - čeká nás nepřetržité zklamání.

Ve vztahu můžete druhého doplňovat jen v případě, že jste celistvá osobnost. Jinak každý váš vztah vyzní do prázdna.

Pokud se cítíte osaměle a v depresi, pak najít si člověka, který vás bude mít rád či milovat, zaručeně nepomůže. Najděte si někoho, komu můžete DÁT své přátelství bez vypočítavosti, že vám všechno vrátí.

Pokud se chcete seznámit s novými lidmi a uzavřít nová přátelství, UDĚLEJTE PRVNÍ KROK.Andrew Matthews, Jak vycházet s lidmi

Vyhledávání

Novinky

20.03.2009 21:56

Krimmlerské vodopády

15.03.2009 12:00

Dýňový víkend

12.03.2009 22:05

Dolomity

08.03.2009 22:00

Vysokohorská alpská cesta

01.03.2009 18:00

Tento web byl spuštěn

© 2011 VI a jiní

Poslední aktualizace 4.1.2020