Fotogalerie

Z mé tvorby, ale i jiné zajímavé fotografie a obrazy.

__________________________________________________________________________________________

 

 • LET BALONEM PO DRUHÉ.

  Události měly nečekaně rychlý spád. Během několika dnů a bez čekání a odkládání, se uskutečnil další netradiční zážitek: Let balonem přes Alpy. V neděli 19. ledna 2014 mi zavolali z centrály, že zítra se uskuteční let v rakouských Alpách. Večer to ještě pilot znovu potvrdil. Tak rychle zabalit a spát, protože brzy ráno, či spíše ještě v noci (po 2 hodině) cestujeme do Filzmoos v Rakousku. Počasí nám moc nepřeje. Chybí sníh, teplota +8 a zataženo. Před startem se mírně rozjasňuje, ale mraky ne a ne se protrhnout. Nedá se nic dělat, tentokrát to bude pod mrakem. Ale i tak je úžasná atmosféra. Postupně se nafukuje jeden balon za druhým a po průběžných startech zakryje oblohu třicet pět balonů z celé Evropy. Nádhera. Vznášeli jsme se nad vrcholy Alp a dívali se na ně ze shora. Vystoupali jsme do výšky téměř pěti kilometrů, abychom zase vzápětí klouzali těsně kolem vršků horských smrků. Let dlouhý víc než dvě hodiny byl úžasným zážitkem. Přistání na zasněženém svahu bylo ukázkou profesionality. Vše rychle sbalit, přejet zpátky do hotelu kde proběhl slavnostní křest nováčků. Díky všem za skvělý zážitek.

  Hrabě Vít z Filzmoos

  Foto Vít Ištvánek (2014).   pro hlídka

 • zde je video

______________________________________________________________

 

 • LET BALONEM.

  Do třetice všeho dobrého – přesně tak se to dá nazvat. Z důvodu nepříznivého počasí byl plánovaný vyhlídkový let balonem dvakrát odložen. A tak když mi v úterý 15. října 2013 zavolali potřetí, tak jsem ani nepočítal s tím, že to tentokrát vyjde. Bylo totiž od rána zataženo a předpověď „nic moc“. Ale ono to nakonec fakt vyšlo. Počasí se najednou umoudřilo a mraky začaly ustupovat sluníčku. Ve stanovený čas už bylo počasí jedna báseň a netradiční zážitek mohl začít. Nezbytné první úkony – „proškolení“ účastníků, co je čeká a jak se mají chovat. Následná příprava balonů a jdeme na to. Svižný start za zvuku hořáku a vzápětí se před námi rozprostřela krásná podívaná na Mikulov, Pálavu a okolí. Vše oděno v nádherných podzimních barvách. Mírný opar a vrstva smogu lehce kalily čistotu rozhledu do větších dálav, ale jistě to nikomu z přítomných nevadilo a zážitek došel naplnění. Balony klidně pluly nad krajinou a my se dívali na tu nádheru kolem nás i pod námi. Vystoupali jsme do výšky víc než kilometr, abychom se více rozhlédli a podali ruku slunci a pak zase klouzali v přiměřené výšce a kochali se přírodou zbarvenou snad celou paletou barev. Kouzelná podzimní krása všude kolem byla úchvatná. Škoda, že to tak rychle uplynulo. Let trval víc než hodinu, ale všem se zdálo, že to bylo sotva 30 minut. Přistání přiměřené a sluníčko už dává poslední sbohem tomuto dnu. Tak ještě vše rychle sbalit, aby mohl proběhnout slavnostní křest nováčků. „Bublinkový“ přípitek a předání křestních listů vše završilo a nám nezbylo než se navzájem rozloučit a rozjet se k domovům. Děkuji organizátorům, skvělému pilotovi Tomáši Stejskalovi i všem spolucestujícím za krásný pohodový let a příjemný zážitek. Věřte, že už se těším na další.

  Vít z Bulhar

  Foto Vít Ištvánek (2013).   pro hlídka

______________________________________________________________

 

 • Hlaváček jarní.   Obec Milotice na hodonínsku, je známá svým folklórem, dobrým ví-nem a renesančním zámkem. Jen malokdo však ví, že je zde také chráněná přírodní rezervace "Horky". Zajímavá, několikahektarová oblast, jejíž dominantou je velký výskyt chráněného Hlaváčku jarního, který zaplavil jihovýchodní svah. V jarním období, kdy rozkvétá, je zde nádherná podívaná na rozzářenou, jakoby sluncem zalitou stráň, plnou této krásné rostliny.

 

 

 

Foto Vít Ištvánek (2009).   prohlídka

______________________________________________________________

 • Wolfsklamm - fotogalerieVLČÍ SOUTĚSKA.   Wolfsklamm - tato úžasná, romantická soutěska je považována za vůbec nejkrásnější v Alpách. Je to skalnatá rokle divoké horské říčky, kterou můžete částečně procházet po dřevěných mostech a schodištích, záměrně vybudovaných pro návštěvníky. Stáčí se jednou doleva, hned zase doprava a pod vámi burácí ledová voda. Zajímavé zážitky, které stojí za to. 

   

   

Foto Vít Ištvánek (2008).   prohlídka

______________________________________________________________

 • Krimmlerské vodopády - fotogalerieKRIMMLERSKÉ VODOPÁDY.   Vysoké vodopády nedaleko obce Krimml v horní části údolí Salzachtal jsou nejvyššími jak v Rakousku, tak i v celé střední Evropě. Podél vodopádů vede turistická vyhlídková cesta s fantastickou podívanou na padající masy vody. Z cesty jsou desítky odboček k vyhlídkám, z nichž některé jsou pravidelně zalévány tříští vody. Fotografování a filmování je sice díky všudypřítomné vodě náročnější, ale za pěkného počasí se mu nelze ubránit.

 

Foto Vít Ištvánek (2008).   prohlídka

_______________________________________________________________

 

 • Dýňový víkend - fotogalerieDÝŇOVÝ VÍKEND.   Příjemná podívaná na "uměleckou" tvorbu občanů Starého Poddvorova, kteří nás každoročně obšťastňují svými dýňovými výtvory. Stojí to za shlédnutí, zvláště ve večerních hodinách, kdy mihotavá světýlka jakoby oživovala všechny pohádkové bytosti. Zastavte se ve víru dnešního shonu a obdivujte zručnost a nápaditost s jakou si místní lidé umí zpříjemnit život.

 

 

Foto Vít Ištvánek (2006-2008).   prohlídka

 _______________________________________________________________

 

 • Vysokohorská alpská cesta Grossglockner-Hochalpestrasse - fotogalerieRAKOUSKÉ ALPY.   Krátká prohlídka Vysokohorské alpské cesty Grossglockner-Hochalpenstrasse. Úchvatná horská cesta je otevřenou od pozdního jara do podzimu. Byla postavena počátkem třicátých let, aby do této oblasti přitáhla turisty. A skutečně se tak již desetiletí děje. Ohromné několikapatrové garáže na Kaiser-Franz-Josefs-Höhe bývají někdy plně obsazené. Zajímavé putování po této trase nás přivede až pod vrchol nejvyšší hory Vysokých Taur Grossglockneru (3 798 m.n.m.). Z jeho vrcholu i z vrcholů sousedních velikánů se pomalu plazí dolů největší rakouský ledovec Pasterze.

Foto Vít Ištvánek (2008).   Přeji příjemnou prohlídku.

 _______________________________________________________________

 

 • Italské Dolomity - fotogalerieDOLOMITY.   Typické netradiční strmé skály jsou již desítky let rájem pro horolezce. Leží na severu Itálie, jižně od hlavního hřebenu Alp, v oblasti Trentina. Návštěvníci ocení krásná panoramata pohoří Dolomity s jezery i vodopády. Stavebním prvkem je zvětralý vápenec s velkým obsahem magnesia (uhličitan vápenato-hořečnatý). Nejvyšší horou je skalní masiv Marmolada (3 342 m.n.m.). Chcete-li vidět jeden z nejkrásnějších horských masívů na světě, vydejte se právě do Dolomit. Jsou krásné v zimě i v létě. Fotografie jsou ze slunečních letních dnů.

Foto Vít Ištvánek (2008).   Přeji příjemnou prohlídku.

 _______________________________________________________________

 

 

Hans Georg Leiendecker

Německý malíř esoterických obrazů, které vás uchvátí svou krásou a dokonalostí. Andělské bytosti, Ježíš v mnoha podobách a řada dalších zajímavých témat vás přivede do vyšších sfér, jiné dimenze a snad i k jinému myšlení. Ukázka z tvorby.

Odkaz na jeho stránky: https://www.leiendecker.com

Jonathon Earl Bowser

Kanadský umělec Jonathon Earl Bowser (*1962) o své práci říká: "Mytologie (duchovní víra a psychologická příprava pro život) je základní, času nepodléhající duší našeho hyper-dynamického světa... Hluboko uvnitř je kromě mnoha duchovních vír skryta jedna hlavní a neměnná biografie lidství: kniha zrodu a osudu Života a Uvědomění si sama sebe ve vesmíru..." Zde je 48 ukázek z jeho tvorby.

Odkaz na jeho stránky: https://www.jonathonart.com

Daniel B. Holeman

Inspirující a vizionářské obrazy malíře z Kalifornie. Zde je krátký průřez jeho tvorbou. 84 obrazů ve fotogalerii (Javascript).

Odkaz na jeho stránky : https://www.danielholeman.com

Thomas Kinkade

"Malíř světla" - tak je přezdíván americký malíř Thomas Kinkade. Jedněmi uctíván, jinými zatracován. Podívejte se proč - fotogalerie - 216 obrazů v galerii (Javascript).

Odkaz na www stránky autora.

Až lidé přestanou věřit v sílu a MOC peněz, pak nastanou velké změny - změny k dobrému. Ano, ta situace nastane. Ať už samovolně nebo vynuceně. Nebude se to asi řadě "rozumářů" líbit, ale nic s tím neudělají...