ODOMYKANIE TAJOMSTVA ŽIVOTA 

EVOLUCE nebo INTELIGENTNÍ DESIGN? Tak jako ve všem, tak i v tomto případě je třeba hledat "zlatou střední cestu". Na obou stranách je část pravdy i část nepravd. Bez vzájemného pochopení a spolupráce nelze najít východisko.

V roce 1859 Charles Darwin publikoval knihu „O původu druhů". V ní tvrdil, že veškerý život na zemi je výsledkem neřízených přírodních procesů, času, náhody a přirozeného výběru.

Od časů Darwina se biologové při vysvětlování původu živých organizmů odvolávali na čas, náhodu a přirozený výběr. Jenže tento přístup je dnes zpochybněn a to tak, jako nikdy předtím.

Dokument „Odomykanie tajomstva života“ vypráví fascinujíci příběh současných vědců, které jejich vlastní vědecký výzkum přivedl k opuštění evoluční teorie.

Pomocí špičkové počítačové animace se přeneseme do nitra živé buňky, kde prozkoumáme soustavy a zařízení, které nesou neklamné znaky dizajnu. Rotační motor, který se otáčí rychlostí 100 000 otáček za minutu. Biologický systém pro zpracování informací, který je výkonnější než jakákoliv počítačová síť. Spirálovitá molekula, která nese uložené instrukce potřebné na výstavbu komponentů, ze kterých se skládá každý živý organizmus na zemi.

Tento působivý dokument představuje ideu, která je schopna způsobit převrat v našem chápání života… a odemknout tajemství jeho původu.

Až lidé přestanou věřit v sílu a MOC peněz, pak nastanou velké změny - změny k dobrému. Ano, ta situace nastane. Ať už samovolně nebo vynuceně. Nebude se to asi řadě "rozumářů" líbit, ale nic s tím neudělají...